پویان کاغذ

کاغذ A

انواع مقوا

خرید مقوا

خرید کاغذ

کاغذ کپی

کاغذ پلی اتیلن

کاغذ الوان

کاغذ امنیتی

کاغذ اینوردبرد

کاغذ باطله

کاغذ بایبل

کاغذ پشت چسب دار

کاغذ پشت سفید

کاغذ پشت طوسی

پوشال کاغذ

کاغذ تیشو

کاغذ چاپ و تحریر

کاغذ حرارتی

خمیر کاغذ

کاغذ دیواری

کاغذ روزنامه

کاغذ سیگار

کاغذ فانتزی

فرم های پیوسته رایانه ای

کاغذ فلوتینگ

کاغذ فیلتر هوا

کاغذ گلاسه

کاغذ لاینر

مقوای کارتنی

کاغذ مومی

کاغذ وایت آپ

ورق کارتن

کاربن لس

کاغذ پلاست

کاغذ صنعتی و کرافت

کاغذ کوتد
فروش کاغذ و مقوا -طول تقریبی الیاف سلولزی به کار رفته در کاغذ سازی
.....

طول تقریبی الیاف سلولزی به کار رفته در کاغذ سازی


طول تقریبی الیاف سلولزی به کار رفته در کاغذ سازی

 

منابع الیاف   -  طول نوعی الیاف

چوب سخت ( سپیدار ، اشنگ و افرا ) ۲ میلی متر

چوب نرم ( کاج ، صنوبر ، شوکران ) ۴ میلی متر

نی ، باگاس ۲ میلی متر

باست ( نخ و پنبه ) ۱۲ میلی متر

کاغذ بازیافتی بسته به منبع اولیه متفاوت

الیاف سلولزی را میتوان به روشهای مختلفی از چوب جدا ساخت و هر روش ، خمیری با کیفیت متفاوت ایجاد میکند. سریعترین و اقتصادی ترین روش استخراج سلولز از چوب سایش یا برش مکانیکی چوب است. با وجود این ، عملیات مکانیکی الیاف را می شکند و طول موثر آنها را می کاهد . این چوب رنده شده یا خمیر مکانیکی بدست آمده برای ساخت کاغذهای با کیفیت پایین مثل کاغذ روزنامه مورد استفاده قرار میگیرد . از این خمیر همچنین در ترکیب با سایر انواع خمیرهای گران قیمت برای کاهش هزینه و بهبود شکل گیری استفاده می شود . مطمئن ترین روش برای جداسازی الیاف چوب استفاده از مواد شیمیایی است که پیوند صمغی چوب را از بین برده و الیاف سلولزی را به صورت بکر و دست نخورده بدست میدهد .

دسته الیاف های سلولزی جدا شده از چوب را به منظور جدا کردن رشته های کوچکتر الیاف ، می زنند . این زدن اگر به مقدار کم انجام شود نوعی کاغذ ایجاد میکند که استحکام آ در برابر پارگی بسیار زیاد بوده و همچنین قدرت جذب مرکب بالایی دارد ولی استحکام کششی آن پایین است . زدن زیاد همچنین کدر بودن کاغذ را نیز کاهش می دهد . سازندگان کاغذ به منظور ایجاد موازنه بهینه در خواص ، برای کاربر خاص مقدار زدن را تنظیم میکنند . خمیر کاغذ معمولی دارای رنگی است که از قهوه ای روشن تا قهوه های نیمه روشن متغیر است .

خمیر را از طریق شست و شو با ترکیبات حاوی کلرین و پروکسید هیدروژن سفید می کنند . عملیات سفید کردن کاغذ به روشهای شیمیایی استحکام کاغذ نهایی را می کاهد و در مواردی که خواص استحکامی مکانیکی کاغذ در اولویت قرار دارد ، در صورت امکان از انجام عمل سفید کاری پرهیز می کنند .