پویان کاغذ

کاغذ A

انواع مقوا

خرید مقوا

خرید کاغذ

کاغذ کپی

کاغذ پلی اتیلن

کاغذ الوان

کاغذ امنیتی

کاغذ اینوردبرد

کاغذ باطله

کاغذ بایبل

کاغذ پشت چسب دار

کاغذ پشت سفید

کاغذ پشت طوسی

پوشال کاغذ

کاغذ تیشو

کاغذ چاپ و تحریر

کاغذ حرارتی

خمیر کاغذ

کاغذ دیواری

کاغذ روزنامه

کاغذ سیگار

کاغذ فانتزی

فرم های پیوسته رایانه ای

کاغذ فلوتینگ

کاغذ فیلتر هوا

کاغذ گلاسه

کاغذ لاینر

مقوای کارتنی

کاغذ مومی

کاغذ وایت آپ

ورق کارتن

کاربن لس

کاغذ پلاست

کاغذ صنعتی و کرافت

کاغذ کوتد
فروش کاغذ و مقوا -مقوا
.....

مقوا


با فرآیندی شبیه کاغذ تولید می شود اما نسبت به کاغذ ضخیم تر بوده و اغلب به صورت چند لایه ساخته می شود . مقواها معمولا برای تولید بسته هاس حمل و نقل مثل جعبه و کارتن و سینی مورد استفاده قرار می گیرند و به ندرت در تماس مستقیم با مواد غذایی هستند.

انواع مقوا:

 

مقوای سفید: از لایه ی نازک پالپ که با روش های شیمیایی سفید شده اند ، تولید می شود. این نوع مقوا به طور عمده در لایه داخلی انواع کارتن استفاده می شود. مقواهای سفید گاهی با موم و یا اتیلن – برای عایق شدن در برابر حرارت – پوشش داده می شوند.

مقوای سخت: دارای مقاومت و دوام زیاد  است . مقواهای سخت از لایه های مقوای سولفاته تولید می شوند. زمانی که این نوع با یک پوشش پلی اتیلنی پوشیده شوند  برای بسته بندی شیر، آبمیوه، و نوشیدنی ها مناسب خواهند بود.

مقواهای ارزان: از کاغذ های بازیافت شده تولید می شوند و نسبت به کاغذ اصلی، دارای سطوح لکه لکه و ناخالص هستند، به همین دلیل معمولا برای بسته بندی در تماس مستقیم با محصول، قرار نمی گیرند.

این مقواها ویژگی چاپ پذیری و تاشوندگی نامناسبی دارند ، به همین دلیل مقوای سفید به عنوان لایه ای روی آن به کار برده می شود تا ظاهر و مقاومت آن را بهبود بخشد. این نوع مقوا ارزان ترین نوع مقوا بوده و اغلب برای کارتن مواد غذایی مانند چای و حبوبات مورد استفاده قرار می گیرند.

مقواهای فیبری : که سخت و شیاردار هستند. نوع سخت این محصول دارای لایه ای داخلی از مقوای سفید است. و سطح خارجی این لایه کرافت دارد. به این ترتیب مقاومتی مناسب در برابر فشار می یابد. این نوع مقوا گاه با پلاستیک و آلومینیوم لایه دار می شود، در این صورت مقاومت آن افزایش یافته و برای بسته بندی محصولات خشکی مثل قهوه و پودر شیر مناسب می شوند. نوع شیار دار آن که مقوای شاردار هم نامیده می شود از دولایه داخلی و خارجی کرافت و لایه مرکزی شیاردار(موجدار) تولید می شود. بسته های حاصل از این مقوا در برابر خراش ، سایش و فشار مقاوم هستند و برای بسته بندی های عمده و زیاد در هنگام حمل و نقل و عرضه محصول به  خرده فروشی ها مورد استفاده قرار می گیرد.