پویان کاغذ

کاغذ A

انواع مقوا

خرید مقوا

خرید کاغذ

کاغذ کپی

کاغذ پلی اتیلن

کاغذ الوان

کاغذ امنیتی

کاغذ اینوردبرد

کاغذ باطله

کاغذ بایبل

کاغذ پشت چسب دار

کاغذ پشت سفید

کاغذ پشت طوسی

پوشال کاغذ

کاغذ تیشو

کاغذ چاپ و تحریر

کاغذ حرارتی

خمیر کاغذ

کاغذ دیواری

کاغذ روزنامه

کاغذ سیگار

کاغذ فانتزی

فرم های پیوسته رایانه ای

کاغذ فلوتینگ

کاغذ فیلتر هوا

کاغذ گلاسه

کاغذ لاینر

مقوای کارتنی

کاغذ مومی

کاغذ وایت آپ

ورق کارتن

کاربن لس

کاغذ پلاست

کاغذ صنعتی و کرافت

کاغذ کوتد
فروش کاغذ و مقوا -انواع کاغذ های مورد استفاده در بسته بندی:
.....

انواع کاغذ های مورد استفاده در بسته بندی:


کاغذ کرافت: این نوع کاغذ با فرآیند سولفاته شدن تولید و به انواعی چون قهوه ای ، سفید شده و سفید نشده و.... تقسیم می شود. کاغذ کرافت جزو با استقامت ترین کاغذها  به شمار می رود و برای ساختن کیسه و لفاف مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین برای بسته بندی آرد، شکر و میوه جات و سبزی های خشک نیز از این نوع کاغذ استفاده می شود.

 

کاغذ سولفیت: سبک تر و ضعیف تر از کاغذ کرافت  است. این کاغذ به عنوان آستر و لایه خارجی برای بهبود چاپ پذیری، روی فویل و پلاستیک نیز کشیده می شود. از این کاغذ برای ساخت کیسه های کوچک و یا پوشش شیرینی و یا لایه ی داخلی بسته بندی بیسکوییت و .... استفاده می شود.

 

کاغذ های شیشه ای: این کاغذ از خمیر خشک (هیدراته شده با درصد بالا) تولید می شود. کاغذ های شیشه ای ظاهری صاف، متراکم و صیقلی دارند و برای بسته بندی بیسکوییت ، غذاهای آماده و محصولات پخته و .... به کار می روند.

 

کاغذ مقاوم به روغن: در ساخت این کاغذ از فرآندی استفاده می شود که در آن سلولز، تحت هیدراته شدن بیش از حد معمول قرار می گیرد، به طوری که فیبرهای سلولزی شکسته شده و به ژلاتین تبدیل می شوند. این کاغذ نسبت به  روغن مقاوم است ما در برابر رطوبت مقاومتی ندارد و در بسته بندی کاغذ، شیرینی و شکلات و سایر موادغذایی چرب به کار برده می شود.

 

کاغذ پوستی: از پالپ تیمار شده با اسید تولید می شود. یعنی در فرآیند تولید از حمام حاوی اسید سولفوریک عبور داده می شود. اسید موجب مسدود شدن خلل و فرج سلولز شده و به این ترتیب در مقابل روغن و آب مقاومت زیادی ایجاد می گردد. اما کاغذ پوستی در برابر رطوبت وگرما عایق نیست. این کاغذ برای بسته بندی کره و.... استفاده می شود.

 

کاغذ های چند لایه: وقتی کاغذ کرافت و یا کاغذ  پالپ تیمار شده با اسید، با لایه هایی از پلاستیک و با آلومینیوم پوشانده شوند، ویژگی بهتری می یابند. مثلا قرار دادن پوششی از پروپیلن روی کاغذ، آن را نسبت به حرارت مقاوم می کند و نفوذ پذیری آن را در برابر گاز و رطوبت کاهش می دهد. کاغذ های چند لایه برای بسته بندی محصولاتی مانند سوپ، ادویه جات و گیاهان مورد استفاده قرار می گیرن