پویان کاغذ

کاغذ A

انواع مقوا

خرید مقوا

خرید کاغذ

کاغذ کپی

کاغذ پلی اتیلن

کاغذ الوان

کاغذ امنیتی

کاغذ اینوردبرد

کاغذ باطله

کاغذ بایبل

کاغذ پشت چسب دار

کاغذ پشت سفید

کاغذ پشت طوسی

پوشال کاغذ

کاغذ تیشو

کاغذ چاپ و تحریر

کاغذ حرارتی

خمیر کاغذ

کاغذ دیواری

کاغذ روزنامه

کاغذ سیگار

کاغذ فانتزی

فرم های پیوسته رایانه ای

کاغذ فلوتینگ

کاغذ فیلتر هوا

کاغذ گلاسه

کاغذ لاینر

مقوای کارتنی

کاغذ مومی

کاغذ وایت آپ

ورق کارتن

کاربن لس

کاغذ پلاست

کاغذ صنعتی و کرافت

کاغذ کوتد
فروش کاغذ و مقوا -علت اصلی کاس شدن ورق با بیانی ساده به قرار زیر است:
.....

علت اصلی کاس شدن ورق با بیانی ساده به قرار زیر است:وقتی که کاغذ رطوبت جذب می‌کند منبسط می‌شود و وقتی که رطوبت را از دست بدهد منقبض می‌شود.

حرارت دادن به کاغذ خروج رطوبت از کاغذ را تسریع می‌کند وقتی که دو لاینر با هم ترکیب شده اند «در مورد مسئله کاس همواره باید به لاینر ها معطوف شود» و یکی از آن دو لاینر بیشتر از لاینر دیگر رطوبت داشته باشد لاینر مرطوبتر در برابر حرارت بیشتر منقبض شده و ورق در همان جهت لاینر مرطوب کاس می‌شود.

برخی از لاینرها بر حسب آنکه طریقه ساخت و تولید آنها چگونه بوده و یا از چه مواد اولیه‌ای ساخته شده اند «از چه نوع ضایعات کاغذ و یا خمیر کاغذ و غیره» درجه انقباض بیشتر و یا کمتری دارند.

لاینر هایی که با ماشین کاغذسازی سیلندر تایپ Cylinder Type تولید شده اند در مقایسه با لاینر‌های تولید شده روی ماشین FourdrinierType بیشتر کاس می‌شوند.

بایستی بخاطر داشت که «کاسی در دو طرف همان لاینری که رطوبت را از دست می‌دهد اتفاق می‌افتد.»

هنر تولید ورق صاف و بدور از کاست در این است که نسبت خروج رطوبت از دو لاینر را با هم برابر نمائیم به گونه‌ای که یک لاینر بیشتر از لاینر دیگر منقبض و یا منبسط نشود و در موقع خروج ورق از ماشین مقواسازی لاینر‌های دو طرف به یک اندازه منقبض و یا منبسط شده باشند.

پس همیشه بایستی توجه داشت که رطوبت لاینرهای دو طرف ورق را یکسان تنظیم کنیم. منظور از لاینر‌های دو طرف یعنی لاینر سر دستگاه چسب و لاینر اولین سینگل فیس است (مثلاC فلوت) کاسی همچنین بعلت نا برابر بودن فشار کششی که روی لاینر طرفین ورق (سطح رویی و سطح زیرین ورق) ایجاد می‌شود و یا ما ایجاد می‌کنیم اتفاق می‌افتد.

همچنین مثلا اگر جک کاغذ ازحالت موازی خارج شود (یک فک پائین‌‌تر از فک دیگر بوده و محور کاغذ کاملا با افق برابر نباشد) کشش دو سمت کاغذ (سمت متصدی و سمت موتور) با هم فرق داشته و کاغذ از یک طرف بیشتر کشیده می‌شود این حالت موجب بروز کاس پیچیدگی ورق می‌شود.