پویان کاغذ

کاغذ A

انواع مقوا

خرید مقوا

خرید کاغذ

کاغذ کپی

کاغذ پلی اتیلن

کاغذ الوان

کاغذ امنیتی

کاغذ اینوردبرد

کاغذ باطله

کاغذ بایبل

کاغذ پشت چسب دار

کاغذ پشت سفید

کاغذ پشت طوسی

پوشال کاغذ

کاغذ تیشو

کاغذ چاپ و تحریر

کاغذ حرارتی

خمیر کاغذ

کاغذ دیواری

کاغذ روزنامه

کاغذ سیگار

کاغذ فانتزی

فرم های پیوسته رایانه ای

کاغذ فلوتینگ

کاغذ فیلتر هوا

کاغذ گلاسه

کاغذ لاینر

مقوای کارتنی

کاغذ مومی

کاغذ وایت آپ

ورق کارتن

کاربن لس

کاغذ پلاست

کاغذ صنعتی و کرافت

کاغذ کوتد
فروش کاغذ و مقوا -کاغذ هوشمند با قابلیت تغییر شکل
.....

کاغذ هوشمند با قابلیت تغییر شکل

محققان دانشگاه دانگوای چین توانستند نوعی کاغذ هوشمند تولید کنند که قادر است به طور خودکار تغییر شکل دهد.

به گزارش چاپ و نشر به نقل از ایرنا از ساینس ,این کاغذ هوشمند از جنس گرافین بوده و در وزن برابر ,استحکام آن حدود 200 برابر فولاد است.

محققان در یک آزمایش نشان دادند که با حرارت دادن برگه ای از این کاغذ هوشمند می توان کاری کرد که کاغذ به طور خودکار تا شود و به جلو و عقب حرکت کند.

در این آزمایش برای اولین بار ,یک ماده اصطلاحا خود تاشو توانست مسیر حرکت خود را تغییر دهد نتیجه این تحقیقات می تواند محققان رادر تولید تجهیزات و ساختارهای خود تاشو برای کاربردهای مدرن از جمله میکروروبات هایی با قابلیت کنترل بی سیم ,عضلات مصنوعی و ابزار های مورد استفاده در مهندسی بافت ,یاری کند.

بخش هایی از کاغذ گرافینی به گونه ای ساخته می شود که بخار آب را از محیط جذب میکند و زمانی که آن را حرارت میدهیم ,بخار آب مجددا بخار شده و این بخش ها جمع میشوند و در نتیجه کاغذ تا میشود .با توقف حرارت دهی ,این فرایند نیز معکوس شده و کاغذ مجددا تغییر شکل میدهد

محققان با جانمایی صحیح و تغییر اندازه این بخش های کاغذ می توانند انواع مختلفی از اشیای خود تاشو از جمله تجهیزات راه رونده و یک دست مصنوعی با توانایی گرفتن و نگه داشتن اجسامی با پنج برابر وزن خود را تولیید کنند.

محققان در آزمایشی با استفاده از یک کاغذ گرافینی که دارای سه بخش آبدوست است,روباتی شبیه به عنکبوت ساختند و با استفاده از پرتوهای نور نزدیک به مادون قرمز آن را حرارت دادند تا به صورت یک کمان تغییر شکل دهد .با قطع تابش نور ,کاغذ به شکل قبل بازگشت .

در سالهای اخیر مواد خودتاشو به موضوع مهمی برای تحقیقات بدل شده اند.تمرکز اصلی این تحقیقات بر پلیمرهای فعال است که قادرند اشکال مختلف انرژی را به انرژی مکانیکی تبدیل کنند.با وجود این اغلب تحقیقات بر مبنای مدارهای الکتریکی ,شرایط آب و هوایی غیر متعارف یا ترکیبات پیچیده مواد به انجام رسیده اند و در عمل کاربرد چندانی ندارند.