پویان کاغذ

کاغذ A

انواع مقوا

خرید مقوا

خرید کاغذ

کاغذ کپی

کاغذ پلی اتیلن

کاغذ الوان

کاغذ امنیتی

کاغذ اینوردبرد

کاغذ باطله

کاغذ بایبل

کاغذ پشت چسب دار

کاغذ پشت سفید

کاغذ پشت طوسی

پوشال کاغذ

کاغذ تیشو

کاغذ چاپ و تحریر

کاغذ حرارتی

خمیر کاغذ

کاغذ دیواری

کاغذ روزنامه

کاغذ سیگار

کاغذ فانتزی

فرم های پیوسته رایانه ای

کاغذ فلوتینگ

کاغذ فیلتر هوا

کاغذ گلاسه

کاغذ لاینر

مقوای کارتنی

کاغذ مومی

کاغذ وایت آپ

ورق کارتن

کاربن لس

کاغذ پلاست

کاغذ صنعتی و کرافت

کاغذ کوتد
فروش کاغذ و مقوا -روش های ابری سازی یا ابر و باد
.....

روش های ابری سازی یا ابر و باد

د) روش های ابری سازی یا ابر و باد : اساس رنگ آمیزی بدین گونه است که در ظرفی بزرگ نشاسته حل شده را می ریزند و بر آن از رنگ های گیاهی یا جسمی رقیق شده به صورت چند قطره ریز یا درشت می افشانند و کاغذ را برای لحظه ای کوتاه بر آن قرار می دهند و سریعا برمی دارند و در محلی قرار می دهند تا خشک شود.

بعد از خشک شدن با اتوی نیم گرم، کاغذها را صاف می کنند. ابری سازی هم انواع مختلفی دارد که نتیجه تجربه و ابتکارات هنرمندان است.

صنعت کاغذ سازی در دوران معاصر

در دوره قاجار به دلایل مختلف نظیر رقابت روسیه و انگلیس بر سر منافعی که در ایران داشتند و بی لیاقتی و بی کفایتی دولت وقت، صنعت کاغذسازی رونقی نداشته است.

در زمان سلطنت رضا خان نیز کاغذ مورد نیاز از کشور های روسیه، سوئد، آلمان و رومانی خریداری می شد.

کوشش برای احداث یک کارخانه کاغذسازی در ایران کم و بیش ادامه یافت تا در سال ۱۳۴۴ هجری شمسی مقدمات ایجاد اولین کارخانه کاغذسازی به منظور تولید کاغذ چاپ و تحریر با استفاده از تفاله نیشکر در هفت تپه خوزستان به ظرفیت ۱۰۰ تن در روز فراهم گشت و سر انجام شرکت کاغذ پارس در سال ۱۳۴۶ هجری شمسی تاسیس شد.

این شرکت با ظرفیت اولیه ۳۵ هزار تن کاغذ در سال ۱۳۴۹ آغاز به کار کرد و در این سال به تولید ۱۲۳۰۰ تن کاغذ چاپ و تحریر دست یافت.

در سال ۱۳۵۲، بزرگ ترین کارخانه کاغذسازی ایران به نام مجتمع صنایع چوب و کاغذ ایران(چوکا) با مشارکت وزارت صنایع

(۶۰ درصد سهام) وزارت کشاورزی و عمران روستایی(۴۰ درصد سهام) در کیلومتر شش جاده رضوان شهر به تالش بنیان گذاری شد و در سال ۱۳۵۷ کار خود را آغاز کرد.

اوج گیری انقلاب اسلامی به بسته شدن بسیاری از کارخانه ها از جمله همین کارخانه کاغذسازی انجامید که بیش تر از سوی خارجی ها اداره می شد.

از سال ۱۳۶۱ تلاش های برنامه ریزی شده ای برای راه اندازی دوباره تولید کاغذ آغاز شد و با تحویل کارخانه به سازمان صنایع ملی ایران در سال ۱۳۶۴، این تلاش ها به بار نشست و فعالیت این کارخانه آغاز شد.

بعدها مراکز دیگری از جمله شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران در سال ۱۳۷۶ راه اندازی شد که به عنوان تولید کننده کاغذ در ایران با ظرفیت ۱۷۵۰۰۰ تن ( شامل ۹۰۰۰۰ تن کاغذ روزنامه و چاپ و تحریر و ۸۵۰۰۰ تن کاغذ فلوتینگ ) فعالیت دارد.

کاغذ به طور عمده از الیاف بافته شده سلولزی تشکیل شده است. این الیاف از چوب و منابع گیاهی دیگر تهیه می شود.

به جز الیاف سلولزی بیش از ۳۰ درصد وزن کاغذ از افزودنی هایی مانند : مواد معدنی، مواد شیمیایی و مواد سفید کننده تشکیل می شود.

احداث کارخانه صنایع چوب و کاغذ مازندران در سال های اخیر و وجود کارخانجاتی نظیر نئوپان، فیبر، ... نیاز به چوب را روز به روز افزایش داده است. منبع اصلی تولید چوب کشورمان همان ۹/ ۱ میلیون هکتار جنگل های شمال کشور است که درصد قابل توجهی از آن دارای وضعیت مخروبه و نیمه مخروبه است.

در چنین شرایطی ناگزیر باید منابع دیگری را جستجو کرد تا بتواند جایگزین گونه های بومی شمال کشور شود و فشار وارده به جنگل های طبیعی را کاهش دهد.

کاغذ و مقوای باطله مهم ترین بخش مواد اولیه را در صنعت کاغذسازی تشکیل می دهند.

کاغذ باطله از نظر اقتصادی برای صنعت کاغذسازی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و نقش عمده ای در حفظ محیط زیست و جلوگیری از قطع درختان به عنوان مواد اولیه ایفا می کند.

در اغلب کارخانه های کاغذسازی از خمیر کاغذ بازیافتی به عنوان بخشی از خمیر تهیه شده برای تولید کاغذ و مقوا استفاده می کنند. برای مثال بیش از نیمی از مجموع الیاف مورد استفاده در صنعت کاغذسازی انگلستان را کاغذ های باطله و بازیافتی تشکیل می دهند.