پویان کاغذ

کاغذ A

انواع مقوا

خرید مقوا

خرید کاغذ

کاغذ کپی

کاغذ پلی اتیلن

کاغذ الوان

کاغذ امنیتی

کاغذ اینوردبرد

کاغذ باطله

کاغذ بایبل

کاغذ پشت چسب دار

کاغذ پشت سفید

کاغذ پشت طوسی

پوشال کاغذ

کاغذ تیشو

کاغذ چاپ و تحریر

کاغذ حرارتی

خمیر کاغذ

کاغذ دیواری

کاغذ روزنامه

کاغذ سیگار

کاغذ فانتزی

فرم های پیوسته رایانه ای

کاغذ فلوتینگ

کاغذ فیلتر هوا

کاغذ گلاسه

کاغذ لاینر

مقوای کارتنی

کاغذ مومی

کاغذ وایت آپ

ورق کارتن

کاربن لس

کاغذ پلاست

کاغذ صنعتی و کرافت

کاغذ کوتد
فروش کاغذ و مقوا -اطلاعاتی در مورد تنظیمات یک ماشین برای چاپ کاغذ یا مقوا
.....

اطلاعاتی در مورد تنظیمات یک ماشین برای چاپ کاغذ یا مقوا


یکی از بی نظیرترین مکانیک های صنعت چاپ در فضای مجازی زحمات و دانش فنی بیش از یک عمر خود را منتشر کرده است که برای جمع آوری و در اختیار گذاشتن برای جامعه بزرگ صنعت چاپ کشور بازار چاپ پیش قدم شده است.

 

تمامی ماشین های چاپ هایدلبرگ قدیمی حتی sormz برای چاپ کاغذ و مقوا تنظیمات مختلفی وجود دارد . پس از چاپ کاغذ تحریر اگر بخواهیم مقوای 300 گرمی به ضخامت 0.4 میلیمتر را چاپ کنیم علاوه بر زیر پنجه، پنجه شناور کار بایستی 0.3 میلیمتر از سینی سنجاق فاصله بیشتری بگیرد زیر پنجه پنجه واسطه بین دو برج نیز پس از شل کردن پیچ های آچار 17 خور درجه های سمت چپ و راست زیر پنجه را باید روی عدد 0.4 تنظیم کنیم تا زیر پنجه های این سیلندر 0.3 میلیمتر فاصله بیشتری از سیلندر های چاپ بگیرد تا لبه کار مقوا را دفورم نکند.

 

حال اگر شما هم مثل اکثریت چاپخانه ها از مکانیک خواسته بودید که به نوعی حد وسط قرار دهد تا به منظور چاپ کارهای مختلف به تنظیمات زیر پنجه دست نزنید بطور حتم تا به حال چندین بار پنجه ها را تعویض کرده اید، یا اینکه ماشین شما مقوا های بالاتر از 200 گرم را خوب چاپ می کند ولی در چاپ کاغذ های زیر 100 رم مشکل دارید.

 

ولی امروزه در ماشین های جدید به ویژه پر کار برد ترین آنها یعنی دسته چاپ sm74 سیستمی برای تنظیم
زیر پنجه سیلندر های واسطه وجود ندارد 

و چون این دستگاه قادر به چاپ از محدوده 0.06 الی 0.6 هست منطقی است که در کارخانه زیر پنجه ها را روی کاغذ 0.3 تنظیم کرده باشند . در کتابهای سرویس که اینگونه توصیه میکند بنابراین ایده آل ترین چاپ را بایستی در محدوده 200 الی 250 گرم جستجو کنیم در این صورت تکلیف ما با دستگاه چاپی که بیش از 90 در صد از کارهایش حدود 100 گرم باشد چه باید بکنیم و یا دستگاه چاپی که اکثریت کار چاپی آن مقوا ست چگونه بایستی رفتار کرد.