کاغذ و مقوا

پویان کاغذ

کاغذ A

انواع مقوا

خرید مقوا

خرید کاغذ

کاغذ A4

کاغذ A3

کاغذ A5

کاغذ A4

پالت کاغذ

رول کاغذ

کاغذ تحریر

کاغذ گلاسه

کارتن
فروش کاغذ و مقوا -واردات کاغذ نباید تهدیدی برای تولید داخلی باشد:
.....

واردات کاغذ نباید تهدیدی برای تولید داخلی باشد:


شنبه 16 آبان 1394 ساعت 09:10

 

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت:‌ طبیعتاً‌ واردات کاغذ به کشور نباید به گونه‌ای باشد که تولید‌کننده‌های داخلی لطمه بخورند. در این زمینه قبلا در کمیسیون فرهنگی با حضور وزرای ذیربط بحث‌هایی انجام شده و قرار بوده وزارتخانه‌های مربوطه تصمیم‌گیری کنند. به گزارش سایت اطلاع رسانی صنایع کاغذ و کارتن ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم،سید‌علی طاهری سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به بحث افزایش تعرفه واردات کاغذ گفت:  تابستان امسال جلسه‌ای در کمیسیون فرهنگی مجلس برگزرا شد که در آن وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت،‌ وزیر آموزش و پرورش،  وزیر ارشاد و برخی تشکل‌های مصرف‌کننده کاغذ حضور داشتند.

وی ادامه داد:‌ در این جلسه همه مشکلات کاغذ مطرح شد که بسیاری از آن‌ها بحق بود‌، از جمله همین بحث افزایش تعرفه واردات کاغذ و اینکه کاغذهای تولید داخل انبار می‌شوند و بازار از کاغذهای وارداتی اشباع شده است. قرار شد،‌ در این زمینه تصمیماتی را وزارتخانه‌های مربوطه بگیرند.

طاهری ادامه داد:‌ اکنون نیز اگر آنچه که در داخل کشور تولید می‌شود‌، از کیفیت برای چاپ کتاب و روزنامه برخوردار است،‌ باید مورد حمایت قرار بگیرد،‌ طبیعتاً‌ واردات کاغذ به کشور نباید به گونه‌ای باشد که تولید‌کننده‌های داخلی لطمه بخورند. کمیسیون فرهنگی در ایجاد ساز و کار مناسب برای حمایت از تولید داخلی حمایت می‌کنند.