کاغذ و مقوا

پویان کاغذ

کاغذ A

انواع مقوا

خرید مقوا

خرید کاغذ

کاغذ A4

کاغذ A3

کاغذ A5

کاغذ A4

پالت کاغذ

رول کاغذ

کاغذ تحریر

کاغذ گلاسه

کارتن
فروش کاغذ و مقوا -کاغذ وارداتی را نرانید
.....

کاغذ وارداتی را نرانید


دبیر انجمن وارد کنندگان کاغذ:

کاغذ وارداتی را نرانید

علی فرهمندی دبیر انجمن وارد کنندگان کاغذ،مقوا و فراورده های سلولزی اظهار داشت :

تعیین تعرفه های عادلانه واردات کاغذ یکی از راهکارهایی است که میتواند کمک کند در شرایطی که در کشور امکان تولید 100 درصد کاغذ مورد نیاز را نداریم ،دچار کمبود و مشکل نشویم .

کاغذی را که میتوان با قیمتی منصفانه از دیگر کشورها تهیه کنیم نباید با به خطر انداختن محیط زیست و جنگل های کشور در مقیاس های انبوه تولید کنیم.مدام صحبت های یک جانبه و شعار گونه ای درباره حمایت از تولیدات داخلی مطرح میشود و مسؤلان فقط میخواهند با افزایش تعرفه ،برداشتن ارز دولتی و...... مردم و جامعه را وادار به استفاده از کاغذهای تولید داخل کنند.حالا اینکه این کاغذ ها از از چه کیفیتی برخوردار هستند اصلا مهم نیست.مردم هم بالاخره مجبور میشوند به دلیل تعرفه بالا که قیمت کاغذ های خارجی را نجومی میکند ،کاغذهای ایرانی را تهیه کنند.این رویه زیبنده یک اقتصاد سالم و پویا نیست.حمایت از کاغذ های داخلی صددرصد باید برنامه ریزی و اجرایی شود اما نه با بالا بردن تعرفه های گمرک و نرخ ارز که منجر به محدودیت در واردات کاغذهای مورد نیاز میشود .

تولید کنندگان کاغذ و مقوای ایرانی دغدغه بسیاری دارند که باید رسیدگی شود اما راندن کاغذهای وارداتی از بازار و متوقف کردن ورود آنها به کشور به نفع هیچکس نیست .از چنین شرایطی نه تولید کننده داخلی نفعی میبرد و نه مصرف کننده احساس رضایت میکند.