کاغذ و مقوا

پویان کاغذ

کاغذ A

انواع مقوا

خرید مقوا

خرید کاغذ

کاغذ A4

کاغذ A3

کاغذ A5

کاغذ A4

پالت کاغذ

رول کاغذ

کاغذ تحریر

کاغذ گلاسه

کارتن
فروش کاغذ و مقوا -افزایش تعرفه واردات کاغذ، چاپخانه‌داران و ناشران را متضرر می‌کند
.....

افزایش تعرفه واردات کاغذ، چاپخانه‌داران و ناشران را متضرر می‌کند


افزایش تعرفه واردات کاغذ، چاپخانه‌داران و ناشران را متضرر می‌کند

رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران خراسان رضوی با بیان اینکه مخالف جدی افزایش 15 درصدی تعرفه واردات کاغذ هستیم، گفت: افزایش تعرفه واردات کاغذ راه عقلانی برای حمایت از تولید داخلی نیست و تنها چاپخانه‌داران و ناشران متضرر می‌شوند.

 

علی مغانی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد با ابراز نارضایتی از افزایش تعرفه واردات کاغذ اظهار کرد: تاکنون تعرفه واردات کاغذ 4 درصد بود که بر مبنای اخبار منتشره، قرار است این میزان تعرفه به 15 درصد برسد.

 

وی افزود: روز گذشته تمامی اتحادیه‌های چاپخانه‌داران کشور نامه‌ای به کمیسیون توسعه و تجارت اتاق بازرگانی ایران و وزارت صنعت، معدن و تجارت ارسال کرده و مراتب نارضایتی خود را از افزایش تعرفه واردات کاغذ اعلام کرده‌اند.

 

رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران خراسان رضوی با تأکید بر اینکه عاملان افزایش تعرفه واردات کاغذ، علت این افزایش قیمت را حمایت از تولید داخلی عنوان کرده‌اند، تصریح کرد: افزایش تعرفه واردات کاغذ راه منطقی و عقلایی برای حمایت از تولید داخلی نیست، زیرا فقط 30 تا 36 درصد کل کاغذ مصرفی ما از تولید داخلی است.

 

مغانی یادآور شد: نکته حائز اهمیت این است که 36 درصد کاغذ تولید داخلی از جنس نامرغوب‌ترین کاغذ‌ها بوده که بیشترین استفاده ما از کاغذهای وارداتی است.

 

وی با تأکید بر اینکه افزایش تعرفه واردات کاغذ نه تنها سبب حمایت از تولید نمی‌شود، بلکه بخش‌های مرتبط با کاغذ را متضرر می‌کند، گفت: براساس تعرفه فعلی، قمیت هر تن کاغذ یک هزار و 200 دلار بوده که اکنون 4 درصد هزینه گمرک به آن تعلق می‌گیرد اما اگر این تعرفه به 15 درصد برسد، سبب افزایش قیمت کاغذ شده و در نتیجه بخش‌های مرتبط با این صنعت نظیر چاپخانه‌داران و ناشران متضرر می‌شوند.

 

رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران خراسان رضوی تأکید کرد: با وجود نامه‌های متعددی که در مخالفت با افزایش تعرفه واردات کاغذ به کمیسیون تجارت اتاق بازرگانی و وزارت صنعت، معدن و تجارت زده‌ایم اما متأسفانه تاکنون پاسخی نگرفته‌ایم.