کاغذ و مقوا

پویان کاغذ

کاغذ A

انواع مقوا

خرید مقوا

خرید کاغذ

کاغذ A4

کاغذ A3

کاغذ A5

کاغذ A4

پالت کاغذ

رول کاغذ

کاغذ تحریر

کاغذ گلاسه

کارتن
فروش کاغذ و مقوا -اعتراض انجمن‌ها و تشکل‌های چاپ و نشر به افزایش تعرفه‌ی واردات کاغذ
.....

اعتراض انجمن‌ها و تشکل‌های چاپ و نشر به افزایش تعرفه‌ی واردات کاغذتمامی اتحادیه‌ها، تشکل‌ها و نهادهای صنفی درگیر چاپ و نشر در اعتراض به افزایشِ تعرفه‌ی کاغدهای وارداتی نامه‌ می‌نویسند.

غلامرضا شجاع (مدیرعامل شرکت تعاونی لیتوگرافان) به خبرنگار ایلنا گفت: چاپخانه‌داران، ناشران، صحافان، کاغذ و مقوا، تعاونی لیتوگرافان و تعاونی مطبوعاتِ سراسر کشور و انجمن واردکنندگان کاغذ و مقوا و فراورده‌های سلولزی، شدیدا مخالف افزایشِ تعرفه واردات کاغذ چاپ، تحریر و روزنامه هستند. به همین منظور تعاونی لیتوگرافان را به عنوان نماینده‌ای برای جمع‌آوری نامه‌های اعتراضی درنظر گرفته‌اند. البته استان قزوین نامه‌ای را مستقیما به وزارت ارشاد ارسال کرده است.

شجاع ادامه داد: در شرایطی که نهایتِ توان تولید کاغذ در کشور پاسخگوی نیاز 15 تا 20 درصدی کشور است؛ افزایش تعرفه‌ی کاغذ‌های وارداتی از 4 درصد به 15 درصد تیشه به ریشه‌ی فرهنگ، آموزش و صنعت کشور است. با چنین افرایشی مطمئنا بیش از بیش شاهد نزول تیراژهای کتاب و روزنامه هستیم و در ثانی دانش‌آموزان نیز برای تهیه‌ی کتاب و دفتر خود با مشکلات فراوانی روبرو خواهند شد. همچنین صنایعی مثل داروساری، صنایع غدایی و غیره که به واسطه‌ی بسته‌بندی با کاغذ و مقوای وارداتی سروکار دارند؛ درگیر مسائل عدیده‌ای می‌شوند.

مدیرعامل شرکت تعاونی لیتوگرافان و چاپ اسکرین ایران سپس به برگزاری جلسه‌ای در همین رابطه اشاره و بیان کرد: برای جلوگیری از وقوع چنین اتفاقی امروز ساعت 2 در محل تعاونی لیتوگرافان جلسه‌ای با حضور تشکل‌های چاپ و نشر تهران (اتحادیه چاپخانه‌دارن، اتحادیه کاغذ و مقوا، تعاونی و اتحادیه ناشران، انجمن واردکنندگان کاغذ)، دفتر امور چاپ وزارت ارشاد، اداره کل کتابخوانی وزارت ارشاد و مدیرکل ارشاد استان تهران به همراه کارشناس حوزه‌ی کاغذ و مقوا برگزار می‌شود.

این فعال چاپ و نشر در پایان تاکید کرد: ما همگی مخالف افزایش حتی یک درصدی تعرفه‌ی واردات کاغذ هستیم، چراکه مطمئنا زیان و خسارات بالایی به فرهنگ و آموزش کشور وارد خواهد کرد