کاغذ و مقوا

پویان کاغذ

کاغذ A

انواع مقوا

خرید مقوا

خرید کاغذ

کاغذ A4

کاغذ A3

کاغذ A5

کاغذ A4

پالت کاغذ

رول کاغذ

کاغذ تحریر

کاغذ گلاسه

کارتن
فروش کاغذ و مقوا -سالانه مصرف کاغذ در ایران یک میلیون و 500 هزار تن است
.....

سالانه مصرف کاغذ در ایران یک میلیون و 500 هزار تن استزاهدان- ایرنا- مدیرکل دفتر چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: سالانه مصرف کاغذ در ایران یک میلیون و 500 هزار تن است که حدود یک میلیون تن آن به ارزش تقریبی 700 میلیون دلار وارد کشور می شود.

 

به گزارش ایرنا محمودرضا برازش سه شنبه شب در نشست خبری در زاهدان افزود: کاغذ تحریریه عمدتا وارداتی است که این موضوع باید تحلیل اقتصادی شود تا بتوان واردات را در صنعت چاپ و کاغذ کاهش داد.

وی ادامه داد: مدیریت منابع در چاپ صحیح نیست چرا که هنوز از ظرفیت سرمایه گذاران بخش خصوصی نتوانستیم استفاده مطلوب کنیم.

مدیرکل دفتر چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: چاپ و نشر یک صنعت است که باید اقداماتی برای توسعه و افزایش اشتغال در این بخش انجام شود.

برازش افزود: پارسال 140 میلیون جلد کتاب هر کدام 220 صفحه در کشور به چاپ رسید که برای این تعداد حدود 50 هزار تن کاغذ استفاده شده است.

وی با اشاره به اینکه بیشترین استفاده از کاغذ در کشور در حوزه صنعت است گفت: متاسفانه نشریات 10 درصد و ناشران کتاب فقط پنج درصد از مصرف کاغذ را به خود اختصاص دادند که این نشان می دهد در این 2 حوزه نتوانستیم استفاده بهینه از کاغذ داشته باشیم.

وی بیان کرد: هنوز جایگاه مطلوبی برای صنعت چاپ در کشور وجود ندارد و دولت تدبیر و امید درصدد احیای این صنعت است به طوری که در 2 سال اخیر اقدامات مناسبی در این زمینه صورت گرفته است.

مدیرکل دفتر چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: باید در حوزه چاپ و بسته بندی فعالیت های بسیاری انجام داد تا بتوانیم محصولات این صنعت را به کشورهای همسایه ببریم و در این راستا در نظر داریم نمایشگاه آثار برتر چاپی را در کشورهای همسایه داشته باشیم.

برازش افزود: باید همراه با تحولات تکنولوژیک روز در دنیا، صنعت چاپ خود را توسعه دهیم و در صورت موفق نبودن در این زمینه بسیاری از صنایع و بخش ها در حوزه چاپ با مشکل روبرو می شوند.

وی ادامه داد: بهبود وضعیت صنعت چاپ و بسته بندی در کشور می تواند به حرکت های رو به جلوی صنعت کمک کند.

مدیرکل دفتر چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به دعوت خانه مطبوعات و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان به منظور بررسی وضعیت حوزه چاپ به این استان سفر کرده است.